_ _  ,_
/^\/^\-/ @D
~(________/ PERL.LT
|L |L
L L
Straipsniai  Funkcijos 
Funkcijos/write - išspausdina įrašą
 • write FILEHANDLE
 • write EXPR
 • write

  Parašo suformatuotą įrašą (galimai daugiaeilutinį) į nurodytą FILEHANDLE, naudojant formatą, susietą su tuo failu. Pagal nutylėjimą formatas failui yra turintis tokį patį vardą kaip ir valdiklis, bet formatas einamąjam išvesties kanalui (žr. select funkciją) gali būti nustatytas atskirai priskirant formato vardą $~ kintamąjam.

  Viršaus formos vykdymas yra valdomas automatiškai: jei yra pakankamai vietos einamąjame puslapyje formatuotam įrašui, puslapis yra pakeliamas parašant formos mechanizmą (form feed), specialus puslapio-viršaus formatas yra naudojamas suformuoti naują puslapio headerį, o tada įrašomas įrašas. Pagal nutylėjimą puslapio-viršaus formatas yra failo valdiklio vardas su pridėtu "_TOP", bet jis gali būti dinamiškai nustatomas, priskiriant vardą $^ kintamąjam, kol pasirinktas failo valdiklis. Eilučių skaičius, pasiliekantis puslapyje yra kintamąjame $- , kuris gali būti nustatytas 0 jėga sukurti naują puslapį.

  Jei FILEHANDLE neaprašytas, išvestis eina į einamąjį išvesties kanalą pagal nutylėjimą, kuris prasideda kaip STDOUT, bet gali būti pakeistas select operatoriaus. Jei FILEHANDLE yra EXPR, tada išsireiškimas prilyginamas ir gaunamas stringas yra naudojamas patikrinti FILEHANDLE pavadinimą paleidimo metu. Dėl daugiau formatų žr. perlform.

  Įsidėmėkite, kad write nėra priešinga read. Deja.

algirdas@perl.lt 2005.04.11 - $dabar